| Názov školy | Základná škola s materskou školou Šuňava |
| Adresa školy | SNP 469 05939 Šuňava |
| Telefón | +42152 7791 430 |
| zssunava@gmail.com | |
| WWW stránka | https://www.zssunava.sk |
| Priezvisko, meno | telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Henrich Barilla | +421 911 141 727 | zssunava@gmail.com |
| ZRŠ | Miroslava Martonová Mačugová | +421 52 7791 427 | mssunava@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | Funkcia | |
|---|---|---|---|
| predseda | Ing, Fridman Ján | predseda | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Dugasová Silvia | člen | |
| Mgr. Kopáčová Mária | člen | ||
| ostatní zamestnanci | Slebodníková Marta | člen | |
| zástupcovia rodičov | Poradová Zuzana | člen | |
| Šofrancová Mária | člen | ||
| Dravecká Lucia | člen | ||
| Handzušová Mária | člen | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing, Fridman Ján | člen | |
| Ing. Vilímová Anna | člen | ||
| Cvaniga Matúš | člen | ||
| Gorka Ján | člen |
| Názov | Obec Šuňava |
| Sídlo | Trojičné námestie 255/3 |
| Telefón | 052 7791515 |
| kancelaria@sunava.sk |
počet zasadnutí rady školy 2x
prerokovanie a schválenie Správy o výsledkoch a podmienkachvýchovnovzdelávacej činnosti školy
oboznámenie s činnosťou školy, akcie, rozpočet školy
pedagogická rada
členmi sú všetci pedagogickí zamestnanci, zasadala 13 x ( z toho 5x pedagogická rada pri materskej škole)
Počet žiakov školy: 218
Počet tried: 14
Podrobnejšie informácie:
10 tried ZŠ
3 triedy MŠ
1 oddelenie ŠKD
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 2 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 13 |
| počet žiakov | 33 | 32 | 52 | 20 | 16 | 13 | 13 | 17 | 22 | 218 |
| z toho v ŠKD | 7 | 6 | 10 | 3 | 26 |
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 16 | 12 | ||
| DPP | 4 | 1 | ||
| Znížený úväzok | 0 | 2 | ||
| ZPS | 0 | 0 | ||
| Na dohodu | 1 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 20 | 21 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 1 | 21 | 22 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5 | Biológia | 2 |
| 6 | Biológia | 1 |
| 7 | Biológia | 1 |
| 8 | Biológia | 1 |
| 9 | Biológia | 1 |
| 6 | Fyzika | 2 |
| 7 | Fyzika | 1 |
| 8 | Fyzika | 2 |
| 9 | Fyzika | 1 |
| 7 | Chémia | 2 |
| 8 | Chémia | 2 |
| 9 | Chémia | 2 |
| 7 | Geografia | 1 |
| 8 | Geografia | 1 |
| 9 | Geografia | 1 |
| 6 | Občianska náuka | 1 |
| 7 | Občianska náuka | 1 |
| 8 | Občianska náuka | 1 |
| 9 | Občianska náuka | 1 |
| 5 | Technika | 1 |
| 6 | Technika | 1 |
| 7 | Technika | 1 |
| 8 | Technika | 1 |
| 9 | Technika | 1 |
| 5 | Matematika | 5 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Hra Plameň | 35 | 35 | 11 | ||
| Pytagoriáda | 50 | 9 | |||
| Olympiáda v anglickom jazyku | 8 | 1 | |||
| Najkrajší list | 1 | 1 | |||
| florbal | 12 | 12 | |||
| minifutbal | 20 | 20 | |||
| McDonalds cup | 10 | 10 | |||
| vybíjaná | 10 | 10 |
Vydávanie školského časopisu Šuňavský školák,. Prezentácia školy na webovej stránke www.zssunava.sk
"Adoptuj si kravičku"
"Triediš, triedim, triedime!
"Take me out"
"školské ovocie"
"školské mlieko"
v školskom roku 2022/2023 nebola vykonaná
Vyučovanie prebieha v desiatich triedach a šiestich špeciálnych učebniach(počítačová učebňa, prírodovedné laboratórium, jazykové laboratórium, knižnica, školské dielne, školská kuchyňka). Vyučovanie telesnej a športovej výchovy prebieha v budove telocvične a na sfaltovom ihrisku
Triedy a učebne sú vybavené modernými didaktickými prostriedkami. Každá trieda má k dispozícii interaktívnu tabuľu.
V tomto školskom roku bola rozšírená kapacita materskej školy priestormi pre 16 detí.
Oblasti, v korých škola dosahuje dobré výsledky:Testovanie 9, športové súťaže.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a je potrebné úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť. čítanie žiakov.
Návrh opatrení: Dôraz na zvýšenie čitateľskej gramotnosti žiakov od prvého ročníka navýšením počtu hodín Slovenského jazyka a literatúry
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | ||||||||
| prijatí | ||||||||
| % úspešnosti |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2022: súčet / počet dievčat 14/6
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2022: súčet / počet dievčat 14/6
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat 0/0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2023 21 žiakov
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov |
| Trieda | ANJ | APN | BIO | CVM | CSA | CSJ | CNR | DEJ | Dobrovoľné vyučovanie | DOC | DOV | ENV | FYZ | GEG | HRA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3.A | 1,36 | ||||||||||||||
| 3.B | 1,5 | ||||||||||||||
| 4 | 1,37 | ||||||||||||||
| 5 | 1,4 | 1,33 | 1,6 | 1,8 | |||||||||||
| 6 | 1,46 | 1,54 | 1,54 | 1,62 | 1,54 | ||||||||||
| 7 | 1,67 | 1,67 | 1,75 | 1,58 | 1,67 | ||||||||||
| 8 | 1,73 | 1,53 | 1,47 | 1,6 | 1,33 | ||||||||||
| 1 | |||||||||||||||
| MŠ1 | |||||||||||||||
| 2 | |||||||||||||||
| MŠ2 | |||||||||||||||
| MŠ3 | |||||||||||||||
| 9 | 1,77 | 1,5 | 1,64 | 1,41 | 1,68 |
| Trieda | MATH | HUV | CHE | IFV | INF | KMN | KVA | LUD | MAT | MIC | NBV | NBK | NEJ | OBN | OBV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3.A | 1,36 | 1,71 | |||||||||||||
| 3.B | 1,13 | 1,5 | |||||||||||||
| 4 | 1,21 | 1,84 | 1,21 | ||||||||||||
| 5 | 1,2 | 2,13 | |||||||||||||
| 6 | 1,31 | 1,69 | 1,31 | ||||||||||||
| 7 | 1,67 | 1,5 | 2 | 1,58 | |||||||||||
| 8 | 1,67 | 1,4 | 1,57 | 1,87 | 1,25 | 1,47 | |||||||||
| 1 | 1,07 | ||||||||||||||
| MŠ1 | |||||||||||||||
| 2 | 1,22 | ||||||||||||||
| MŠ2 | |||||||||||||||
| MŠ3 | |||||||||||||||
| 9 | 1,64 | 1,36 | 1,86 | 1,25 | 1,27 |
| Trieda | POC | PPA | PVC | PIG | PRI | PDA | PVA | REG | RGV | RGD | RSV | RGZ | RVK | RSZ | RSF |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3.A | 1,5 | ||||||||||||||
| 3.B | 1,33 | ||||||||||||||
| 4 | 1,32 | ||||||||||||||
| 5 | |||||||||||||||
| 6 | |||||||||||||||
| 7 | |||||||||||||||
| 8 | |||||||||||||||
| 1 | 1 | ||||||||||||||
| MŠ1 | |||||||||||||||
| 2 | 1 | ||||||||||||||
| MŠ2 | |||||||||||||||
| MŠ3 | |||||||||||||||
| 9 |
| Trieda | RPYRPV | SLY | SJL | SPR | SEE | TEH | THD | TSV | TEV | TRH | VEC | VLA | VUM | VYV | VVjP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3.A | 1,57 | 1 | 1,29 | ||||||||||||
| 3.B | 1,73 | 1 | 1,2 | ||||||||||||
| 4 | 2 | 1 | 1,95 | ||||||||||||
| 5 | 2,2 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 6 | 2,38 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 7 | 2,33 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 8 | 1,87 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 1 | 1,29 | 1 | |||||||||||||
| MŠ1 | |||||||||||||||
| 2 | 1,22 | 1 | |||||||||||||
| MŠ2 | |||||||||||||||
| MŠ3 | |||||||||||||||
| 9 | 2,23 | 1 | 1,09 |
| Trieda | VNP | VVP | ZTV | ZEM |
|---|---|---|---|---|
| 3.A | ||||
| 3.B | ||||
| 4 | ||||
| 5 | ||||
| 6 | ||||
| 7 | ||||
| 8 | ||||
| 1 | ||||
| MŠ1 | ||||
| 2 | ||||
| MŠ2 | ||||
| MŠ3 | ||||
| 9 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 3.A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 3.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 4 | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 5 | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 6 | 13 | 13 | 0 | 0 |
| 7 | 13 | 11 | 1 | 1 |
| 8 | 16 | 15 | 0 | 1 |
| 1 | 14 | 14 | 0 | 0 |
| MŠ1 | 17 | 0 | 0 | 17 |
| 2 | 9 | 9 | 0 | 0 |
| MŠ2 | 21 | 0 | 0 | 21 |
| MŠ3 | 22 | 0 | 0 | 22 |
| 9 | 22 | 21 | 1 | 0 |
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov: 549 840 €
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť 4 379 €
...
2. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít: 4 673 €
materiálové zabezpečenie: 1 833€
odmeny vedúcim krúžkov: 2 840 €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít príjem z 2% zaplatenej dane pre OZ ŠUŠKO 684 97 € (mikulášske balíčky, štartovné na súťaže, bankové, poplatky, poplatok u notára)
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Anglický | 11 | JUDr. Zuzana Vilim Sedláková | |
| Čitateľský | 19 | Mgr. Mária Kopáčová | |
| Dramatický | 40 | Mgr. Katarína Rothová | |
| Kreatívna práca s legom | 14 | Mgr. Miroslav Dugas | |
| Krúžok hier | 9 | Mgr. Kvetoslava Cvanigová | |
| Šikovníček | 14 | Mgr. Andrea Pilátová | |
| Školský klub | 25 | Mgr. Eva Lešundáková | |
| Športový | 38 | Mgr. Matúš Rodák | |
| Turistický 1 | 14 | Mgr. Anna Nahalková | |
| Turistický 2 | 15 | Mgr. Eva Hurčalová |
Vypracoval: Mgr. Henrich Barilla
V Šuňave, 20. októbra 2023
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage