| Názov školy | Základná škola s materskou školou Šuňava |
| Adresa školy | SNP 469 05939 Šuňava |
| Telefón | +42152 7791 430 |
| zssunava@gmail.com | |
| WWW stránka | https://www.zssunava.sk |
| Priezvisko, meno | telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Henrich Barilla | +421 911 141 727 | zssunava@gmail.com |
| ZRŠ | Miroslava Martonová Mačugová | +421 52 7791 427 | mssunava@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | Funkcia | |
|---|---|---|---|
| predseda | Martin Mišianik | predseda | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Dugasová Silvia | člen | |
| Mgr. Kopáčová Mária | člen | ||
| ostatní zamestnanci | Slebodníková Marta | člen | |
| zástupcovia rodičov | Poradová Zuzana | člen | |
| Šofrancová Mária | člen | ||
| Dravecká Lucia | člen | ||
| Handzušová Mária | člen | ||
| zástupca zriaďovateľa | Martin Mišianik | člen | |
| Ing. Vilímová Anna | člen | ||
| Pavol Bega | člen | ||
| Ján Hurčala | člen |
| Názov | Obec Šuňava |
| Sídlo | Trojičné námestie 255/3 |
| Telefón | 052 7791515 |
| kancelaria@sunava.sk |
počet zasadnutí rady školy 2x
prerokovanie a schválenie Správy o výsledkoch a podmienkachvýchovnovzdelávacej činnosti školy
oboznámenie s činnosťou školy, akcie, rozpočet školy
pedagogická rada
členmi sú všetci pedagogickí zamestnanci, zasadala 13 x ( z toho 5x pedagogická rada pri materskej škole)
Počet žiakov školy: 212
Počet tried: 15
Podrobnejšie informácie:
10 tried ZŠ
3 triedy MŠ
2 oddelenia ŠKD
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 2 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 13 |
| počet žiakov | 33 | 32 | 52 | 20 | 16 | 13 | 13 | 17 | 22 | 218 |
| z toho v ŠKD | 7 | 6 | 10 | 3 | 26 |
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 15 | 12 | ||
| DPP | 4 | 1 | ||
| Znížený úväzok | 2 | 0 | ||
| ZPS | 0 | 0 | ||
| Na dohodu | 1 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 21 | 21 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 1 | 22 | 23 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 6 | ||
| 7 | ||
| 8 | ||
| 9 | ||
| 6 | Fyzika | 2 |
| 7 | Fyzika | 1 |
| 8 | Fyzika | 2 |
| 9 | Fyzika | 1 |
| 7 | Chémia | 2 |
| 8 | Chémia | 2 |
| 9 | Chémia | 2 |
| 7 | Geografia | 1 |
| 8 | Geografia | 1 |
| 9 | Geografia | 1 |
| 6 | Občianska náuka | 1 |
| 7 | Občianska náuka | 1 |
| 8 | Občianska náuka | 1 |
| 9 | Občianska náuka | 1 |
| 5 | Technika | 1 |
| 6 | Technika | 1 |
| 7 | Technika | 1 |
| 8 | Technika | 1 |
| 9 | Technika | 1 |
| 5 | Matematika | 5 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Hra Plameň | 40 | 40 | 11 | ||
| Pytagoriáda | 52 | 8 | |||
| Olympiáda v anglickom jazyku | 8 | 6 | |||
| Najkrajší list | 1 | 1 | |||
| florbal | 12 | 12 | |||
| minifutbal | 10 | 10 | |||
| McDonalds cup | 10 | 10 | |||
| vybíjaná | 10 | 10 | |||
| Geografická olympiáda | 24 | 8 | |||
| English Star | 50 | ||||
| Hviezdoslavov Kubín | 120 | 3 | |||
| Súťaž vo výtvarnom prejave | 25 | 25 | |||
| Súťaž v literárnom prejave | 3 | 1 | 1 | 1 |
Vydávanie školského časopisu Šuňavský školák,. Prezentácia školy na webovej stránke www.zssunava.sk
"Adoptuj si kravičku"
"Triediš, triedim, triedime!
"Take me out"
"školské ovocie"
"školské mlieko"
v školskom roku 2023/2024 nebola vykonaná
Vyučovanie prebieha v desiatich triedach a šiestich špeciálnych učebniach(počítačová učebňa, prírodovedné laboratórium, jazykové laboratórium, knižnica, školské dielne, školská kuchyňka). Vyučovanie telesnej a športovej výchovy prebieha v budove telocvične a na asfaltovom ihrisku
Triedy a učebne sú vybavené modernými didaktickými prostriedkami. Každá trieda má k dispozícii interaktívnu tabuľu.
Oblasti, v korých škola dosahuje dobré výsledky:Testovanie 9, športové súťaže.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a je potrebné úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť. čítanie žiakov.
Návrh opatrení: Dôraz na zvýšenie čitateľskej gramotnosti žiakov od prvého ročníka navýšením počtu hodín Slovenského jazyka a literatúry
| Gym 4.roč | SOŠ | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 2 | 10 | 1 | 13 |
| prijatí | 2 | 10 | 1 | 13 |
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2023: súčet / počet dievčat 21/10
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2023: súčet / počet dievčat 21/10
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat 1/0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2024 14 žiakov
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov |
| Trieda | ANJ | APN | BIO | CVM | CSA | CSJ | CNR | DEJ | Dobrovoľné vyučovanie | DOC | DOV | ENV | FYZ | GEG | HRA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4.A | 1,43 | ||||||||||||||
| 4.B | 1,4 | ||||||||||||||
| 5. | 1,67 | 1,94 | 1,67 | 1,44 | |||||||||||
| 6. | 1,47 | 1,93 | 1,6 | 1,87 | 1,73 | ||||||||||
| 7. | 1,71 | 1,79 | 1,64 | 1,86 | 1,79 | ||||||||||
| 8. | 1,9 | 2 | 2 | 1,3 | 1,8 | ||||||||||
| 9. | 1,86 | 1,71 | 1,64 | 1,43 | 1,5 | ||||||||||
| 1 | |||||||||||||||
| MŠ1 | |||||||||||||||
| 2 | |||||||||||||||
| MŠ2 | |||||||||||||||
| 3. | 1,45 | ||||||||||||||
| MŠ3 |
| Trieda | MATH | HUV | CHE | IFV | INF | KMN | KVA | LUD | MAT | MIC | NBV | NBK | NEJ | OBN | OBV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4.A | 1,14 | 1,57 | 1,21 | ||||||||||||
| 4.B | 1,2 | 1,33 | 1,27 | ||||||||||||
| 5. | 1,22 | 2,22 | |||||||||||||
| 6. | 1,33 | 2,07 | 1 | ||||||||||||
| 7. | 1,54 | 1,23 | 1,93 | 1,21 | |||||||||||
| 8. | 1,9 | 1,3 | 1,9 | 1,3 | |||||||||||
| 9. | 1,69 | 1,86 | 1,93 | 1,14 | 1,21 | ||||||||||
| 1 | 1,05 | ||||||||||||||
| MŠ1 | |||||||||||||||
| 2 | 1 | ||||||||||||||
| MŠ2 | |||||||||||||||
| 3. | 1,36 | 1,64 | |||||||||||||
| MŠ3 |
| Trieda | POC | PPA | PVC | PIG | PRI | PDA | PVA | REG | RGV | RGD | RSV | RGZ | RVK | RSZ | RSF |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4.A | 1,29 | ||||||||||||||
| 4.B | 1,33 | ||||||||||||||
| 5. | |||||||||||||||
| 6. | |||||||||||||||
| 7. | |||||||||||||||
| 8. | |||||||||||||||
| 9. | |||||||||||||||
| 1 | 1 | ||||||||||||||
| MŠ1 | |||||||||||||||
| 2 | 1,07 | ||||||||||||||
| MŠ2 | |||||||||||||||
| 3. | 1,18 | ||||||||||||||
| MŠ3 |
| Trieda | RPYRPV | SLY | SJL | SPR | SEE | TEH | THD | TSV | TEV | TRH | VEC | VLA | VUM | VYV | VVjP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4.A | 1,57 | 1 | 1,79 | ||||||||||||
| 4.B | 1,87 | 1 | 1,53 | ||||||||||||
| 5. | 2,06 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 6. | 2,2 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 7. | 2 | 1,14 | 1,07 | ||||||||||||
| 8. | 2,1 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 9. | 1,93 | 1,14 | 1,14 | ||||||||||||
| 1 | 1,05 | 1 | |||||||||||||
| MŠ1 | |||||||||||||||
| 2 | 1,33 | 1 | |||||||||||||
| MŠ2 | |||||||||||||||
| 3. | 1,82 | 1 | 1,18 | ||||||||||||
| MŠ3 |
| Trieda | VNP | VVP | ZTV | ZEM |
|---|---|---|---|---|
| 4.A | ||||
| 4.B | ||||
| 5. | ||||
| 6. | ||||
| 7. | ||||
| 8. | ||||
| 9. | ||||
| 1 | ||||
| MŠ1 | ||||
| 2 | ||||
| MŠ2 | ||||
| 3. | ||||
| MŠ3 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 4.A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 4.B | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 5. | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 6. | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 7. | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 8. | 10 | 10 | 0 | 0 |
| 9. | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 1 | 21 | 21 | 0 | 0 |
| MŠ1 | 15 | 0 | 0 | 15 |
| 2 | 15 | 15 | 0 | 0 |
| MŠ2 | 22 | 0 | 0 | 22 |
| 3. | 11 | 11 | 0 | 0 |
| MŠ3 | 22 | 0 | 0 | 22 |
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov 609 098 €
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť. 9 673,00 € - príspevok na MŠ a ŠKD
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
4 954,00 €
2334,00 € - materiál
2620,00 € - odmeny vedúcim krúžkov
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít príjem z 2% zaplatenej dane pre OZ ŠUŠKO 461,41€ (mikulášske balíčky, bankové, poplatky, poplatok u notára)
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Hasičský | 14 | Mgr. Henrich Barilla | |
| Čitateľský | 11 | Mgr. Mária Kopáčová | |
| Dramatický | 37 | Mgr. Katarína Rothová | |
| Kreatívna práca s legom | 13 | Mgr. Miroslav Dugas | |
| Krúžok hier | 21 | Mgr. Kvetoslava Cvanigová | |
| Šikovníček | 15 | Mgr. Andrea Pilátová | |
| Školský klub | 33 | Mgr. Eva Lešundáková, Anežka Kurillovská | |
| Športový | 35 | Mgr. Matúš Rodák | |
| Turistický 1 | 15 | Mgr. Anna Nahalková | |
| Turistický 2 | 18 | Mgr. Eva Hurčalová |
Vypracoval: Mgr. Henrich Barilla
V Šuňave, 31. októbra 2024
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage